Typowe przesądy

 

 

1 Aparaty słuchowe są wielkie i brzydkie

Błąd! Współczesne aparaty słuchowe to maleńkie, zaawansowane komputery. Nie mają nic wpólnego z „beżowymi bananami” z przeszłości. Są malutkie i niemalże niewidoczne.

 

2 Aparaty słuchowe są drogie

Rozwojowi techniki w ostatnich latach zawdzięczamy powstanie nowych dobrych aparatów słuchowych na każdą kieszeń. Można też skorzystać z dofinansowania.

 

3 Aparaty słuchowe ciągle piszczą

Kiedyś w aparatach słuchowych często występowało sprzężenie zwrotne. Sprzężenie pojawia się, gdy mikrofon znajduje się zbyt blisko słuchawki. Nowe techniki pozwalają uniknąć tego efektu.

 

4 Aparaty słuchowe są dla starszych ludzi

Z aparatów słuchowych korzystają osoby w każdym wieku, nawet czterdziestopięciolatkowie i młodsi. Im wcześniej Twój słuch otrzyma wsparcie, tym lepiej będziesz rozumiał w późniejszych latach

 

 

 

 

 

Co mogą zaoferować nowoczesne aparaty słuchowe ?

 

 

Naturalne słyszenie

Dawniej aparaty słuchowe po prostu wzmacniały wszystkie dźwięki. Ale słuch nie działa w taki sposób.

Nowoczesne systemy sprawiają, że ciche dźwięki są znów słyszalne, a głośne nie są wzmacniane nadmiernie. Dzięki temu są przyjemne i brzmią naturalnie.

 

Rozumienie mowy

Nasz mózg „odfiltrowuje” nieistotne dźwięki, kładąc nacisk na te, które są dla nas ważne. Nowoczesne aparaty słuchowe pracują na podobnej zasadzie. To sprawia, że mowa jest znów zrozumiała, nawet w głośnym otoczeniu, a rozpraszające hałasy są wytłumione.

 

Słyszenie przestrzenne

Słyszenie przestrzenne pomaga oddzielić poszczególne dźwięki z całej masy otaczających nas hałasów. Pozwala rozpoznawać dźwięk i określać kierunek, z którego dochodzi – dzięki temu wiemy, skąd nas wołają albo skąd nadjeżdża samochód.

Pożegnaj się ze swoimi uprzedzeniami

03 grudnia 2019

x

© 2019 created with Loobinoo

Rejestracja telefoniczna: +48 665 934 545

Resjestracja on line: sluch_medik@o2.pl

Protetyka Słuchu

Honorata Sławska