Aplikacje takie jak Skype i WhatsApp bez wątpienia zmieniły świat. Komunikacja z osobami zamieszkującymi odległe terytoria nie jest już problemem, a relacje na odległość stają się normą. Osoby korzystające z aparatów słuchowych jeszcze niedawno mogły jednak czuć się wykluczone z grona beneficjentów tych osiągnięć technologicznych. Obecnie rozwiązanie ich problemu zapewnia system Bluetooth oraz telefony kompatybilne z aparatami słuchowymi.

 

Restauracja. Zza twoich pleców sączy się muzyka. Na salę wchodzi hałaśliwa grupa ludzi i siada naprzeciwko. Chwytasz smartfon i szybko ustawiasz swoje aparaty słuchowe tak, aby skupić się na dobiegającej z tyłu muzyce, a nie gwarze. Po chwili hałas słyszysz jedynie w tle i możesz w spokoju delektować się posiłkiem i melodią. To już możliwe w aparatach słuchowych !

 

Smartfony stały się dosłownie podręcznymi pilotami zdalnej obsługi sterującymi ustawieniami aparatów słuchowych. Użytkownik może dzięki nim łatwo wybrać obszar, z którego dźwięki chce słyszeć dokładniej niż inne. Sprawdza się to doskonale np. w czasie imprezy towarzyskiej, kiedy pragniemy słyszeć dokładnie to, co mówi do nas znajomy stojący naprzeciwko lub z boku. Aplikacje są bardzo przejrzyste i intuicyjne. Chodzi w nich przecież o to, aby reagować szybko. Każdy przeciętny użytkownik smartfona jest w stanie je opanować bez trudu i w kilka chwil.

 

Ale to nie wszystko !

Dzięki aplikacjom na smartfonach można już łatwo ustawiać głośność i barwę dźwięku dobiegającego do naszych uszu przez aparat słuchowy, regulować sygnały do terapii szumów usznych (w aparatach posiadających taką funkcję) oraz w prosty sposób dobierać programy w różnych sytuacjach akustycznych. Aplikacja informuje ponadto o stanie naładowania baterii w aparacie i pozwala jednym dotknięciem przejść aparatom w stan czuwania.

 

Dzięki technologii Bluetooth oraz takim akcesoriom do aparatów jak Smart Connect czy easyTek poprzez aparaty można też rozmawiać przez telefon bez jego podnoszenia, słuchać muzyki prosto z wieży czy programów telewizyjnych bezpośrednio z telewizora.

Więcej dyskrecji, więcej wygody, więcej możliwości !

13 lutego 2020

x

© 2019 created with Loobinoo

Rejestracja telefoniczna: +48 665 934 545

Resjestracja on line: sluch_medik@o2.pl

Protetyka Słuchu

Honorata Sławska